W minionym tygodniu w grupie Sówek oficjalnie i z wielką radością powitaliśmy najcieplejszą porę roku – lato. W wakacyjny nastrój wprowadziła nas nowa piosenka „Tato, już lato”, która szybko wpadła wszystkim w ucho. Wspólnie ruszyliśmy też wesołym pociągiem w góry i nad morze podczas zabawy ruchowej, a kolorowa chusta animacyjna pomogła nam wyczarować przyjemny, letni wietrzyk. Słoneczna pogoda sprzyjała również harcom na świeżym powietrzu; w piaskownicy Sówki zamieniły się w prawdziwych poszukiwaczy przygód, tropiąc ukryte w piasku zabawki. Wykonaliśmy pracę plastyczną – Lato. Z kolei w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Żyrafy. Dzieci z zaciekawieniem poznawały sekrety tych niezwykłych, wysokich zwierząt, śpiewały tematyczną piosenkę, a zakończeniem dnia było stworzenie wspólnej pracy plastycznej zatytułowanej „Żyrafa z długą szyją”. Cały tydzień urozmaicony był ponadto zajęciami rytmicznymi pt. „Lewa, prawa”, które świetnie rozwijały naszą koordynację, a także licznymi zabawami muzyczno-ruchowymi oraz swobodną rekreacją również na tarasie.











