Grupa Smerfy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Nasz dziecięcy świat ”

2 czerwca 2023
Przejdź do - „Nasz dziecięcy świat ”

W tym tygodniu Smerfiki wspólnie bawiły się kolorowymi piłkami, układały drewniane puzzle
i budowały wieżę z kolorowych klocków. Smerfy ćwiczyły koordynację wzrokowo – ruchową poprzez łapanie banieczek mydlanych. W tym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Soku” z tej okazji nasze ciocie kucharki przygotowały nam pyszny soczek z warzyw i owoców.

Z okazji „Dnia Białęgo Bociana” maluszki poznały bociana i jego środowisko oraz wykonały piękną pracę plastyczną. Na zajęciach sensoplastycznych wrzucaliśmy do plastikowych butelek różnokolorowe pompony, fasolę, brokat. Dzieci mogły zaobserwować zjawisko unoszenia się na powierzchni jak również zanurzenia.

Z okazji „Dnia Dziecka” ciocie przygotowały na świeżym powietrzu mały plac zabaw. Dzieciaczki pokonywały kolorowy tunel, przyklejały piłeczki do taśmy, chowały się pod chustą klanza.

Wszystkie zabawy odbywały się przy dźwiekach naszej ulubionej muzyki. Na koniec dnia każdy Smerfik otrzymał drobny upominek.

To był bardzo radosny i ciekawy tydzień.

„Kochamy Nasze Mamusie”

26 maja 2023
Przejdź do - „Kochamy Nasze Mamusie”

W tym tygodniu Smerfiki przeniosły się do smerfnej pracowni w której z pomocą cioć wykonały piękne laurki z okazji zbliżającego się święta „ Dnia Mamy”. Wykonały również drobne upominki dla swoich kochanych mam. Maluszki obchodziły „Dzień Ślimaka”. za pomocą ilustracji poznały domek i zwyczaje zwierzątka. Słuchały wiersza pt. „ślimak, ślimak pokaż rogi…”, oraz wykonały tematyczną pracę plastyczną – „Ślimak”.

Na zajęciach muzyczno rytmicznych dzieci tańczyły do nagrania „Dmucha wiatr”. Poznały zjawiska atmosferyczne.

Dużo radości sprawiła naszym smerfikom zabawa z użyciem magicznego dywanu, kolorowej chusty animacyjnej. Dzieci za pomocą ścieżki sensorycznej pobudzały bodźce w swoich małych stópkach. Nie zabrakło wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Tydzień upłynął nam szybko i w radosnej atmosferze.

Podziękowanie !

26 maja 2023
Przejdź do - Podziękowanie !

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszej Smerfetki - Laury z grupy Smerfów za przekazane zabawki i książeczki !!!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-09
Data publikacji:2021-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Redaktor Serwisu
Liczba odwiedzin:11200