Żłobek Miejski w Jaworznie

Najnowsze aktualności

 

 

 

 

Artykuły

Podwójne urodziny!!!

16 października 2020
Powiększ zdjęcie

Królowa jest tylko jedna – ale u nas dzisiaj królowały dwie : Lena i Maja. Ponieważ 15 października obchodziliśmy podwójną uroczystość – nasze podwójne Szczęścia obchodziły dzisiaj swoje drugie urodziny !!! Głośno odśpiewane sto lat, zdmuchnięcie świeczek i przygotowane specjalnie dla solenizantek miejsca pokazały im, że dzisiaj to one są najważniejsze i ten dzień nie tylko dla nich jest szczególny, ale również dla ich nowej żłobkowej rodziny! Dziewczynkom życzymy zdrowia i samych radosnych dni, a Rodzicom pociechy z tak radosnych córek!!!

Czytaj więcej o: Podwójne urodziny!!!

Tydzień Skrzatom upłynął kolorowo i radośnie.

16 października 2020
Powiększ zdjęcie

Skrzaty uczyły się nazw drzew, kolorów jesieni oraz obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Pięknie łączyły kolory na folii bąbelkowej podczas zajęć sensoplastycznych. 

Dzieci wykonały dwie prace plastyczne: jesienną oraz grupową związaną ze Światowym Dniem Mycia Rąk. Dzieciaki uczyły się jak prawidłowo myć rączki oraz kiedy należy tę czynność wykonać. 

Czytaj więcej o: Tydzień Skrzatom upłynął kolorowo i radośnie.

W tym tygodniu nasze Smerfy przeniosły się do parku i lasu.

16 października 2020
Powiększ zdjęcie

Dzieciaki zapoznały się z darami jesieni (kasztanami, żołędziami, grzybami), które można spotkać podczas jesiennych spacerów w okolicznych parkach i lasach. Dzieciaki przy dźwiękach muzyki podejmowały próby naśladowania ruchów opiekunek - wieje wiatr, pada deszczyk, świeci słonko. Za pomocą różnych zabaw ćwiczyliśmy  także sprawność manualną naszych małych rączek, jak również koordynację wzrokowo - ruchową. W ramach zajęć sensoplastycznych Smerfiki pokonywały ścieżkę sensoryczną, gdzie poprzez różne faktury pobudzaliśmy receptory zmysłu dotyku swoich małych stópek. Oczywiście nie zabrakło zajęć plastycznych, na których dzieci podejmowały próbę kolorowania grzybków i kasztanów, a w ramach Światowego Dnia Czystych Rąk powstała piękna grupowa praca plastyczna. To był bardzo wesoły i aktywny tydzień.

Czytaj więcej o: W tym tygodniu nasze Smerfy przeniosły się do parku i lasu.