Żłobek Miejski w Jaworznie przy ul. 3 Maja 16

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W Żłobku Miejskim w Jaworznie przy ul. 3 Maja 16 pod opieką znajduje się 30 dzieci:

I grupa SMERFY – 15 dzieci

II grupa SKRZATY – 15 dzieci

W poszczególnych grupach dzieci są do siebie zbliżone wiekowo.

Artykuły

„Smerfiki poznają kocie zwyczaje”

18 lutego 2021
Przejdź do - „Smerfiki poznają kocie zwyczaje”

W tym tygodniu Smerfiki poznawały kocie zwyczaje. Dzieci zapoznały się z wyglądem kotka i jego różnymi rasami. Poznaliśmy odgłosy jakie wydaje nasz mruczący przyjaciel, oraz jego sposób poruszania się. Smerfiki wykonały piękną pracę plastyczną, a podczas zdjęć sensoplastycznych za pomocą zabarwionej fasoli, ryżu, oraz grochu Smerfiki wykonały instrumenty muzyczne. Słuchaliśmy również swoich ulubionych piosenek przy których tańcom nie było końca. Tydzień minął nam bardzo szybko i bardzo radośnie.

"Kotki mają swoje święto"

18 lutego 2021
Przejdź do - "Kotki mają swoje święto"

W mijającym tygodniu Skrzaty poznawały kocie zwyczaje, naśladowały też odgłosy i sposób poruszania się kotków. Obchodziliśmy "Dzień kota" i z tej okazji wykonaliśmy grupową pracę plastyczną. 

Wspólnie się bawiliśmy w kole w rytm znanych piosenek i wykonywaliśmy proste ćwiczenia gimnastyczne. 

Podczas zajęć sensoplastycznych ćwiczyliśmy sprawność manualną oraz stymulowaliśmy zmysły ugniatając i formując masę kukurydzianą. Zabawa była udana i wywołała radość na twarzach dzieci. 

 

„POZNAJEMY ZIMĘ”

12 lutego 2021
Przejdź do - „POZNAJEMY ZIMĘ”

W tym tygodniu Smerfiki utrwalały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimowej pory roku. Ciocie za pomocą ilustracji pokazywały dzieciakom sople lodu, mróz, a także padający za oknem śnieg. Nie zapomnieliśmy o zimowym ubiorze i Smerfiki miały możliwość ubrać misia w zimowy szalik, czapkę i rękawiczki.

We wtorek w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Pizzy. Na tą okazję Smerfiki zamieniły się w małych kucharzy i grupowo przygotowały kolorowe pizze. Oczywiście nie zabrakło zajęć muzyczno - rytmicznych przy których Smerfiki podejmowały próbę zabawy w kole do utworów ,,Baloniku nasz malutki " i ,, Kółko graniaste". Dzieciaki wykonały również piękną pracę plastyczną ,,Zimową czapkę ". Tydzień minął nam bardzo szybko i radośnie.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-10
Data publikacji:2018-08-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Redaktor Serwisu
Liczba odwiedzin:7722