Grupa Jeżyki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Jesień w warzywniaku. 

23 września 2022
Przejdź do - Jesień w warzywniaku. 

 

Kolejny wrześniowy tydzień grupa Jeżyków spędziła przyjemnie i wesoło. Poznawaliśmy jesienne dary natury. Ciocie pokazywały poszczególne warzywa na ilustracjach powtarzając ich nazwę i kolor. W ramach zajęć muzyczno-rytmicznych stworzyliśmy orkiestrę. Maluchy chętnie uczestniczyły w zajęciach i używając instrumentów poznawały różne dźwięki . W kolejnych dniach wykorzystując płytki sensoryczne stworzyliśmy ścieżkę. Podczas tych zajęć dzieci poznawały różne struktury materiałów (gładki, szorstki, miękki). W tym tygodniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z okazji tego święta Jeżyki za pomocą kolorowych farbek i paluszków wykonały pracę plastyczną przedstawiającą uśmiechnięta minkę. Każdego dnia towarzyszył nam dobry humor i zabawa.

Dary jesieni. 

16 września 2022
Przejdź do - Dary jesieni. 

W tym tygodniu grupa Jeżyków poznawała warzywa i owoce. Ciocie pokazywały dzieciom, wykorzystując ilustrację w książeczkach dary jesieni. Używając kolorowych kulek uczyliśmy się łapania piłeczek oraz podskoków. Słuchając piosenki „Kółko graniaste”, chwytając się za rączki tworzyliśmy koło. Maluszki przy pomocy cioć wykonały również pracę plastyczną. Dzieci odbijały pomalowane farbką na karteczkach rączki, które zapewne będą cenna pamiątkach dla rodziców z pierwszych dni swoich pociech w żłobku. Ciocie zgodnie twierdzą, że nasze małe Jeżyki powoli  zaczynają się czuć u nas swobodnie i bezpiecznie. Każdy dzień udowadnia, że dzieciaczki się adoptują poznając nas, otoczenie oraz rówieśników. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tydzień. 

Bajkowy tydzień.

9 września 2022
Przejdź do - Bajkowy tydzień.

W tym tygodniu grupa Jeżyków kontynuowała poznawanie swoich kolegów i koleżanek oraz otoczenia, w którym się znajduje. Obchodziliśmy także „Dzień postaci z bajek”. Ciocie, rozwijając wyobraźnię dzieci, pokazywały kolorowe książeczki przedstawiające postacie z wybranych bajek. W ramach zajęć ruchowych zbieraliśmy grzybki przy wybranych piosenkach. Podczas zabawy z elementami czworakowania Jeżyki udawały małe pieski biegające po dywanie. Każdy dzień rozpoczynaliśmy piosenką ,,Wszyscy są witam was". Na koniec tygodnia dzieci, czekając na rodziców, odpoczywały na dywanie przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-09
Data publikacji:2021-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Redaktor Serwisu
Liczba odwiedzin:5297