Grupa Niedźwiadki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Jedziemy w góry

19 lipca 2024
Przejdź do - Jedziemy w góry

Niedźwiadki rozpoczęły tydzień od porannej gimnastyki. Ćwicząc równowagę chodziliśmy po "kolorowych kamyczkach" oraz przechodziliśmy przez tunel. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygotowany przez ciocie teatrzyk kukiełkowy pt: " Smok i rycerz". Wspólnie wybraliśmy się piknik na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się klockami, autami i układaliśmy układanki. Poznaliśmy wiersz "Słoń Trąbalski". Korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy po okolicy . W piątek obchodziliśmy dzień Czerwonego Kapturka. W tym dniu czytaliśmy bajkę "Czerwony Kapturek" oraz farbą malowaliśmy obrazek przedstawiający tą postać. Przez cały tydzień towarzyszyły nam zabawy muzyczno - ruchowe i dowolne zabawy na dywanie.

Lato ze słoneczkiem

12 lipca 2024
Przejdź do - Lato ze słoneczkiem

W tym tygodniu Niedźwiadki czerpały radość z wakacyjnych zabaw. Korzystając ze słonecznej pogody spacerowaliśmy po okolicy ćwicząc poruszanie się przy wężu. Były także zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy na magicznym dywanie. Uczyliśmy się dopasowywać kształty w sorterach i łapaliśmy rybki za pomocą magnetycznej wędki. Ruchem ciała staraliśmy się przedstawić zjawiska pogodowe - świeci, wieje, pada. W czwartek Niedźwiadki przeniosły się do świata Kici Koci czytając i oglądając wspólnie z Ciociami książeczki. W piątek w dniu Frytek ćwiczyliśmy motorykę małą lepiąc z modeliny frytki oraz kosztowaliśmy zdrowych frytek z marchewki. Przez cały tydzień towarzyszyły Nam zabawy i tańce przy nowo poznanych jak i dobrze już znanych piosenkach. Każdy dzień Niedźwiadki zaczynały od porannej gimnastyki.

Lato ze słoneczkiem

5 lipca 2024
Przejdź do - Lato ze słoneczkiem

Niedźwiadki pierwszy lipcowy tydzień rozpoczęły od poznania piosenki „Lato, czeka”. Bawiliśmy się w zabawę tematyczną: Co włożę do plecaka? pakując plecak na wakacje. Poznaliśmy kolory: żółte jak słoneczko, zielone jak trawa. Spacerując po ścieżce sensorycznej dzieci przechodziły po piasku, płatkach kwiatów i kolorowej wodzie pobudzając zmysły dotyku. Na zajęciach plastycznych wspólnie malowaliśmy farbami słoneczko. Spacerowaliśmy także po okolicy szukając oznak lata. Niedźwiadki budowały wieżę z klocków oraz dopasowaliśmy kształty do sorterów. Odpoczywaliśmy słuchając odgłosów szumiącego morza. W piątek obchodziliśmy Dzień Czekolady wspólnie słuchaliśmy piosenki „Czekolada” oraz kredkowaliśmy tabliczkę czekolady ćwicząc chwyt pensetowy. Przez cały tydzień towarzyszyły nam zabawy muzyczno - ruchowe i dowolne zabawy na dywanie. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-09
Data publikacji:2021-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Redaktor Serwisu
Liczba odwiedzin:13332