Grupa Niedźwiadki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Niedźwiadkowe zabawy z bałwankiem"

27 stycznia 2023
Przejdź do - "Niedźwiadkowe zabawy z bałwankiem"

Niedźwiadki rozpoczęły tydzień od poznania wyglądu bałwanka. Graliśmy na instrumentach oraz układaliśmy bałwanka z ogólnodostępnych materiałów. Dzieci słuchały piosenek o bałwanku . Na zajęciach muzyczno- rytmicznych graliśmy na instrumentach wymienionych w piosence "Jestem muzykantem". Podczas zajęć plastycznych, wykonaliśmy wspólnie bałwanka. W piątek układaliśmy puzzle z okazji Międzynarodowego Dnia Puzzli. 

Z babcią i dziadkiem jest wesoło.

20 stycznia 2023
Przejdź do - Z babcią i dziadkiem jest wesoło.

W tym tygodniu Niedźwiadki przygotowywały się do Święta Babci i Dziadka. Zapoznaliśmy się z postacią babci i dziadka oraz cechami charakterystycznymi takimi jak : okulary, siwe włosy, krawat i korale. Poznaliśmy piosenkę „Babciu, droga babciu”. Dzieci wykonały upominki dla babci i dziadka. Były zabawy muzyczno - ruchowe oraz zabawy rozwijające sprawność ruchową. Niedźwiadki obchodziły Dzień Kubusia Puchatka i ciocie w tym dniu czytały bajeczki o Kubusiu. Wysłuchaliśmy opowiadania A. A. Milne pt: „Kubuś Puchatek”. Ćwiczyliśmy narządy mowy posyłając całusy. Na zajęciach z sensoplastyki odbijaliśmy gąbki i butelki w farbie, z których powstały kolorowe kwiaty. W tym tygodniu odwiedziła nas Pani z biblioteki oraz Pani z logopedii. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

Bawimy się w grupie.

12 stycznia 2023
Przejdź do - Bawimy się w grupie.

Niedźwiadki tydzień rozpoczęli od przywitania się piosenką "Wszyscy są, witam Was" oraz na wspólnej zabawie. W poniedziałek budowaliśmy z klocków oraz tańczyliśmy do piosenek : "Głowa, ramiona, kolana, pięty", " Tupu, tup po śniegu" oraz "Kurka mała". We wtorek na zajęciach plastycznych wyklejaliśmy czapki kolorową włóczką. Na zajęciach muzyczno- rytmicznych poznaliśmy nową piosenkę " Pokaż Grzesiu" uczyliśmy się pokazywać części ciała. We czwartek ćwiczyliśmy równowagę chodząc po śladach oraz bawiliśmy się w zabawę  piłeczkami z wypustkami " Masujemy nasze rączki" rozwijając zmysł dotyku oraz pobudzania receptorów dotykowych. W piątek doskonalimy poczucie rytmu grając na instrumentach muzycznych. 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-09
Data publikacji:2021-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Redaktor Serwisu
Liczba odwiedzin:6469